Beslenme Pişirme

Beslenme

Okul öncesi dönemde çocukların yeterli ve dengeli beslenmelerinin çok önemli olduğunun farkında bir kurum olarak, diyetisyen eşliğinde hazırlanan yemek listelerimizde karbonhidrat, protein, yağ, tuz ve şeker oranlarına oldukça dikkat edilmektedir.

Okulumuzda paketli, işlenmiş ve hazır hiçbir gıda kullanılmamaktadır. Tavuk eti ve hazır meyve suyu kesinlikle tüketilmemektedir.

Kahvaltı öğünümüzde, serpme kahvaltı (beyaz peynir, kaşar peyniri, krem peynir, bal, tereyağ, pekmez, tahin, domates, salatalık) yanında her gün dönüşümlü olarak yumurta çeşitleri (omlet, menemen, haşlanmış), süt veya bitki çayı verilmektedir.

Öğlen öğünümüzde ise mutlaka ev yapımı usulde hazırlanmış bir çorba, ana öğünde kalori hesabı yapılarak dönüşümlü şekilde kırmızı et, bakliyat, mevsimine uygun sebze yemeği ve yanına yardımcı olarak yine dönüşümlü olarak pilav, makarna, salata ve yoğurt verilmektedir. İkindi öğünlerimizde ise yüksek şeker içeren şerbetli tatlılar kesinlikle verilmemekte, tuzlu ve tatlı olarak aperatifler, sütlü tatlılar, meyve tabakları ve taze kuruyemiş hazırlanmaktadır.